Psy, sex a Jahnátek

Autor: Vlado Monček | 25.9.2012 o 7:55 | Karma článku: 12,12 | Prečítané:  1787x

Dobrá správa! Ministerstvo pôdohospodárstva konečne klepne po prstoch buržoáznym asociálom, ktorí maria budovanie socializmu tým, že si dovolia chovať psa. Zatiaľ teda len chovateľom istých plemien, ale určite príde doba, keď aj ostatným kynologickým reakcionárom prestane na Slovensku kvitnúť pšenica!

Hovorkyňa pána Jahnátka (to je taký ten sváko s excelentnou angličtinou) pre SME rozhorčene povedala, že už bolo "naozaj neúnosné sledovať, koľko ľudí bolo v poslednom čase napadnutých...“. Bohužiaľ sa ďalej v článku nezmienila ani ona, ani nikto iný, koľko to vlastne tých napadnutých psom je, keď je to také neúnosné. Túto informáciu sa mi nepodarilo nájsť ani na stránkach Štatistického úradu, ktorý eviduje najčastejšie príčiny smrti obyvateľov Slovenska, ani inde na internete. Zato som našiel plno článkov nášho najčítanejšieho denníka (a podobných periodík), v ktorých samozrejme nechýbali angažované požiadavky pisateľov, aby s tým politici už konečne "niečo" urobili. Možno niekde skutočne existuje spoľahlivá štatistika o počte útokov psa na človeka, ale dosť pochybujem, že ju niekto niekedy na ministerstve pôdohospodárstva (alebo inde) videl. Skôr je pravdepodobné, že slovom "neúnosné" mala teta hovorkyňa na mysli to, že sa o psoch práve veľa píše, tak musíme hrdinsky zasiahnuť a chov niektorých plemien zakázať. Toľko k politike založenej na faktoch.

Prekvapením ale je argumentácia samotných chovateľov zakázaných plemien spôsobom "to nie to naše, plemeno, ale to druhé treba zakázať". Teda zatiaľ čo sa ľudia pýtajú, prečo sú práve tie dve plemená zakázané, a prečo na niektoré treba mať výcvik a na iné nie (povinný kynologický výcvik pre majiteľov určených plemien je druhý hrdinský zásah), nikto sa nepýta, čo je štát do toho, akého psa občan chová.

Isteže, je tragédia keď niekto umrie po útoku psa. Zaujímavé ale je, že zatiaľ čo štát dokáže veľmi dobre brať na zodpovednosť majiteľa motorového vozidla, ktorým bol spáchaný priestupok, aj keď v ňom dotyčný majiteľ nesedel, majiteľa zle vycvičeného agresívneho psa, ktorý niekoho napadne akoby nikto na zodpovednosť brať nechcel. Alebo sa aspoň utvrdzuje tento mediálny obraz, že je treba, aby politici "niečo robili", lebo v tejto zemi sú ľudia denne žraní psami len tak, bez následkov.

Pikantné je, že to, kto bude  povinný výcvik pre majiteľov niektorých plemien realizovať určí ministerstvo. Hádam že to ten určený dotyčný nebude robiť zadarmo. Takže možno nastane win-win situácia pre všetkých zúčastnených- minister sa môže prezentovať ako strážca pokojného spánku našich detí, nejaký známy dostane dobre zarobiť na kynologickom výcviku a občania budú chrochtať blahom, ako dobre ich ten štát chráni. Jediný, kto bude lízať labu je chovateľ psa, ktorý bude musieť strpieť úradnícku buzeráciu len preto, že niektorí chovatelia sú nezodpovední a mnohí štátni úradníci nedokážu konať bez zákona, ktorý im niečo explicitne prikazuje.

Ďalším zábavným faktom je, že ten istý štát, ktorý nás chce chrániť pred psami obmedzuje naše právo chrániť sa sám napríklad pomocou strelnej zbrane. Dokonca už nebudete môcť chovať len tak hocijakého psa, aby vás chránil pred útokom iného rozbesneného štvornohého miláčika, ktorého majiteľ nedokázal riadne vycvičiť, aby na ľudí neútočil. Ale to som sa nechal trochu uniesť. Každý predsa vie, že občan sa nemôže brániť sám. Na to je predsa štát!

Inak, z môjho sledovania internetu vyplýva, že po svete neúnosne stúpa počet úmrtí pri sexe. Bohužiaľ, ani v tejto oblasti nie je na Slovensku dostupná štatistika. Myslím že toto je vhodné pole pre ďalšiu pôsobnosť ministerstva pôdohospodárstva. Nie je predsa únosné, aby sa muži sápali po svojich manželkách a priateľkách len tak, bez dozoru, bez povolenia, a hlavne, bez patričného kynologického výcviku!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Účtenky frustrujú podnikateľov, no Babišovi lákajú voličov

Sociálni demokrati o registračných pokladniciach hovoria dve desaťročia. Tému aj tak pustili hnutiu ANO.

ŠPORT

Sagan na MS: má dva tituly, ale raz ho zradil žalúdok

Sagana čakajú ôsme majstrovstvá sveta.


Už ste čítali?